AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Vodafone Akıllı Köy Marulları, Migros Raflarında
14-02-2018

Vodafone Akıllı Köy Marulları, Migros Raflarında

Dengeli beslenme ve fiziksel aktivitenin önemine vurgu yapan ve tüketicilerin en iyi tarım ürünlerini güvenle almaları için İyi Tarım Uygulamalarına tabi olan ürünlerini raflarında bulunduran Migros, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle sürdürülebilir kırsal kalkınma hedefiyle çalışmalar yapan Vodafone Akıllı Köy’ ün bitkisel üretim alanında yetiştirmiş olduğu ürünlerini tercih etti.

Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde AG Tohum firmasına ait Vaidosa, Tuska ve Nissena Marul ve Endive çeşidi marulların yetiştirildiği iyi tarım uygulamaları sertifikasına sahip olan yüksek tünellerdeki marulların hasadı yapıldı. Sebzelerin gelişiminde verimlilik artışı sağlayan Netafim’in tarımsal sulamada etkin, ekonomik ve sürdürülebilir çözüler sunabilmek için akıllı damla ve mikro sulama ürünlerini geliştiren Netafim sulama yöntemleri uygulandı.

Tarım ve hayvancılık alanında uzun süredir faaliyet gösteren YEM-MİKS Ant Gübre’nin sağladığı gübre çeşitleriyle marulların kök ve vejatatif gelişimi takip edildi. Ayrıca sebzelerin gelişim döneminde Önallar Tarım Makinaları ekipmanları ile kontrollü ilaçlama yapıldı.

Yüksek tünellerin kurulumunda hasada kadar toprağın işlenmesi, yabancı otlar ile mekanik mücadele etme konusunda çevre dostu ekipmanları ile Türkay Tarım Makinaları, Vodafone Akıllı Köy’ de fark yarattı.

Seralarda bitkilerin gelişimine uygun şartların sağlanması ve çevre şartlaırnı kontrol etmek amacıyla Polietilen fil ambalaj konusunda en yüksek kalitede ve güvenilir ürün ve sistem çözümleri sunan İleri Plastik’in PE Sera Örtüsü ve malç naylonları kullanıldı.