AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Minikler Vodafone Akıllı Köy' de!
24-07-2019

Minikler Vodafone Akıllı Köy' de!

Akademiden Sanat Okulu öğrencileri, onlara özel hazırlanan programlar ile tarımdan teknolojiye birçok konuda bilgileri Vodafone Akıllı Köy' de öğreniyorlar.

İlk olarak tüm öğrencilerle fidan dikme etkinliğimiz ile minikler can suyunu ve bir fideye hayat vermenin nasıl güzel bir duygu olduğunu öğrendiler. Hepbirlikte akıllı ineklerimizin sütlerinden yaptığımız peynirler ile artık bir çok gıda ürünü evde aileleri ile evde yapmak istediklerini dile getirdiler. Vodafone Akıllı Köy' de yetiştirilen eriklerimizi hep birlikte toplayarak onlardan reçel ve erik suyu yapıımı anlattık. Bahçemizden birlikte erik toplarken çocukların yüzlerinde ki mutluuluk görülmeye değerdi. 

Pırpır dönen sensörü acaba ne döndürüyor?

Vodafone Akıllı Köy Kampüsünde miniklerimiz ile düzenlediğimiz teknik gezide Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt' a çeşitli sorular sorarak tüm merak ettikleri konulara cevap aradılar. En çok dikkatlerini meteoroloji istasyonu çekti. Pırpır dönen şey neydi ki acaba diye yönelttikleri çeşitli sorularla meraklı bakışlarda rüzgarın kuvvetinin ölçülebildiğini ve çiftçilere yardımcı olmaya çalıştığımızı öğrendiler. Son olarak birlikte boyama etkinliği yaptık ve hayvanlar hakkında birbirimize bilgiler verdik.