AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Kadın Girişimci' den Vodafone Akıllı Köy' e Ziyaret
22-02-2020

Kadın Girişimci' den Vodafone Akıllı Köy' e Ziyaret

Isparta/ Uluborlu' da geçimini terzilik ile sağlayan Kadın Girişimci Gülser KARCI ve eşi Cüneyt KARCI, Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret ederek yaşadıkları alanda hayvancılık ve tarımı arttırmak adına çalışmalar yapmak istediklerini ve Vodafone Akıllı Köy Projesi' nden destek almak istediklerini dile getirdiler. 

Konuklar Tabit A.Ş. Kurucu Ortağı Tülin Akın ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım' dan proje hakkında detaylı bilgiler edindiler. 

Çalışmaya Nerden Başlamalıyız?

Tarım alanında çevresindeki insanların özellikle kadınların hayvancılığı arttırmak istediklerini ve bu yolda nerden başlamaları gerektiğine dair küçük çapta araştırma yaptıklarını dile getiren Gülser Karcı, Vodafone Akıllı Köy Projesi' nde ulaşılan başarılar ve köylüye sağladığı kolaylıklar hakkında bilgi edinerek burayı ziyaret ettiğini ve çalışmalarının nasıl olması, nerden başlaması gerektiği hakkında Coşkun Yıldırım' dan bilgi aldılar. 

Son olarak konuklar Ortak Sağım Tesisi' ni sağım saatinde ziyaret ederek sağıma tanık oldular. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen konuklar ineklerin konforu için herşeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olduğunun, tüm bunların yanı sıra herkesin sütünün hijyen koşullarında daha uygun fiyatlarda pazar arayışı olmadan Vodafone Akıllı Köy projesi sayesinde satabildiklerine, her sağım sonrasında ineklerinden ne kadar süt aldıklarının çiftçiye sms ile bilgilendirilmesine, inek sayısındaki artışında Ortak Sağım Sisteminin kurulmasından kaynaklandığını görünce tekrar böyle bir çalışmanın yaşadıkları alanda olmasıda da çok istedikleri dile getirdiler. 

Konuklar Ortak Sağım Sisteminde Hayvan Sahipleri İle Keyifli Sohbet ettiler. Köy halkından emekli öğretmen 72 yaşında ki Mürsel ARAS ile tanışan konuklarımız ilerleyen yaşına rağmen hayvanlardan kazanacağım diyerek hayvancılığın ve tarımın hayatın bel kemiği olduğunu, bu işi keyif ile yaptığını anlattı. Konuklar bu hikayeden çok etkilendiler ve Uluborlu' da diğer girişimci kadınlara da ileteceklerini ve çalışmalara başlamak istediklerini söylediler.