AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Üzüm Bağlarımızın Budaması Yapıldı
13-02-2018

Üzüm Bağlarımızın Budaması Yapıldı

Modern meyvecilik alanında bağ kurulumu çözümleriyle Vodafone Akıllı Köy’ de yerini alan Asma Tarım Kurucusu İsmail Atliya, Vodafone Akıllı Köy kampüsünü ziyaret etti. Gerçekleştirmiş olduğu ziyarette TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, Vodafone Akıllı Köy Genel Müdürü Nur Gezer Karataş,  Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir ile bir araya gelen Atliya, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplantının ardından Vodafone Akıllı Köy Ziraat Mühendisi Özdemir bitkisel üretim alanını dolaşan Atliya,  Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasında yetiştirilen Asma Tarım üzüm bağlarının mevcut durumunu inceledi. Atliya, üzüm bağların gelişimini inceledikten sonra bağların budamasını yapacak olan Vodafone Akıllı Köy ekibine uygulamalı eğitim verdi.

Bağ Budamanın Püf Noktaları Anlatıldı

Bağlarda kışlık budama ve bakımını anlatan Atliya, bağcılıkta uygulanan budama şekillerini anlattı. Budama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren Atliya, asmaların çeşidin gerektirdiği şekilde budanmasını, bırakılacak ürün çubuklarının sağlıklı ve pişkin olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.