AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Tarım ve Orman Bakanlığı EYYDB Başkanı' ndan Ziyaret
14-06-2019

Tarım ve Orman Bakanlığı EYYDB Başkanı' ndan Ziyaret

İsa Sertkaya Cuma günü gerçekleştirdiği ziyarette Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın,  Tabit A.Ş. YK Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ve Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt ile biraraya geldi. 

İsa Sertkaya' ya, Akın ve Yıldırım Tabit' in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Teknolojiyi geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmayı ve üreticinin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi tek bir hedef haline getiren, yeni nesil kırsal yaşam modeli Vodafone Akıllı Köy projesi detaylı anlatıldı. 

"Çitfçiler Burayı Görmeli"

Akın, bu model ile günümüzde ileri teknolojinin büyük yatırımcılara sağladığı olanaklar kırsalda tarım sektörü ile buluşma sürecinden, küçük üreticilerin verim ve kârlılığının artırılması hedeflendiğinden ve aile çiftçiliği teknolojik tarımla buluşmaları amacıyla yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İsa Sertkaya gerçekleştirilen toplantı sonrasında çiftçilerin burayı gezmesi gerektiğiinin altını çizdi.  

Vodafone Akıllı Köy, uygulama sahasında teknik gezi düzenlendi. Akın, Tabit' in Ar-Ge çalışması olan feremon tuzak hakkında yerinde bilgiler verdi. Orhan Kurt, küçük baş sağım sistemi, zeytin alanı, sensörler, fidan yetiştiriciliği, sağım sistemini anlattı.