AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Sayın Nurullah Kılıç' tan Vodafone Akıllı Köy Ziyareti
14-01-2020

Sayın Nurullah Kılıç' tan Vodafone Akıllı Köy Ziyareti

AGR Tohum Proje Tohum  ve Fidan Satış Grubu Satış Danışmanı Nurullah KILIÇ Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret etti. 

Ziyarette Sayın Nurullah Kılıç, Tabit A.Ş. İşletme Yöneticisi Cenap Bucurgat, Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt, Tabit A.Ş. Muhasebe Sorumlusu Necdet Güvenç, Tabit A.Ş. Yönetim Planlama Demet Esergün, Tabit A.Ş. Bitkisel Üretim Sorumlusu/Ziraat Mühendisi Gülsüm Selbi ile biraraya geldi. 

Tabit ekibi konuğumuza Vodafone Akıllı Köy Projesi hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayrıca Orhan Kurt; “Türkiye’nin uçtan uca dijital teknolojilerle donatılmış ilk akıllı köyü Vodafone Akıllı Köy ile geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren yeni nesil bir kırsal yaşam modeli sunuyoruz. Bu model sayesinde, dijitalleşmenin gücüyle tarımsal üretimde verimliliği artırmayı, çiftçimizin sosyal yaşam standartlarını yükseltmeyi ve çevresel gelişime katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Vodafone Akıllı Köy’de sulama otomasyonu, sera otomasyonu, gübre yönetim otomasyonu, kümes otomasyonu, don otomasyonu, süt otomasyonu, arıcılık otomasyonu, pedometre, erken uyarı sistemi gibi Nesnelerin İnterneti uygulamaları ile çiftçilerimizin hayatını önemli ölçüde kolaylaştırırken, çevre temizliği ve sağlığının korunmasına da katkıda bulunuyoruz. Vodafone Akıllı Köy projesinin sürdürülebilir başarısı için çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Sunum sonrasında Vodafone Akıllı Köy' de teknik gezi düzenlenerek Sayın Nurulllah Kılıç' a yerinde teknik ve detaylı bilgiler verildi. Bitkisel üretim planlamalar, fidan yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitkiler, üretim modellemeleri hakkında kendinden engin bilgiler edinildi.