AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Pamukta Karlılığın Püf Noktaları Etkinliği Düzenleniyor
20-11-2018

Pamukta Karlılığın Püf Noktaları Etkinliği Düzenleniyor


22 Kasım Perşembe günü saat 09:00 'da başlayacak olan Vodafone Akıllı Köy ev sahipliğindeki "Pamuk Yetiştiriciliğinde Karlılığın Püf Noktaları" etkinliği sektörün önemli firmalarının katılımıyla gerçekleşecek. Gün boyu sürecek olan etkinlikte pamukta hastalık zararlı mücadelesi, tohum, doğru zamanlı gübreleme, modern sulama teknikleri ve daha birçok konuda bilgi verilecek.

Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, TAGEM AR-GE İnovasyon, Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü, Aydın Ticaret Borsası, İncirliova ve Germencik Ziraat Odası Başkanlığı, Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tariş, Germencik Belediyesi ve İncirliova Belediyesi'nin yanı sıra sektörün önemli firmaları olan Netafim, Progen ve Üstünel'in desteklediği ve 200'den fazla çiftçinin katılacağı etkinlikte çiftçilerin merak ettikleri birçok konu üzerine fikir alışverişinde bulunulacak.

Pamukta doğru maliyet, modern sulama teknikleri, ekimden hasada verimlilik konularının tartışılacağı etkinlik ücretsiz olup etkinlik sırasında ikram servisi yapılacaktır.