AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Nijerya'nın
08-11-2019

Nijerya'nın "Beyaz Kraliçesi" Vodafone Akıllı Köy' de!

Vodafone Akıllı Köy’ e gerçekleştirdiği ziyarette Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın ve Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldrırım ile biraraya gelen kendisini beyaz Nijeryalı olarak tanımlayan Akpati, yaklaşık 20 yıldır Afrika ülkelerin de yaşadığını ve Afrika ülkeleri ile ticaret yaptığını ifade etti. Afrika'yı ve Nijerya'yı çok sevdiğini vurgulayan Gülgün Kırgız Akpati, Nijerya’ da yapmak istediği tarım çalışmaları hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda teknoloji tarımın birlikteliğinden doğan Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret ettiğini dile getirdi.

Vodafone Akıllı Köy Projesi sunumunu Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım gerçekleştirdi. Sunumda ayrıca köy sosyolojisi ve araştırmalarına da değinen Yıldırım, teknoloji ve tarımı biraraya getirmek için birçok çalışmalarda bulunduğunu dile getirdi.

Çok Başarılı ve Etkileyici Çalışmalar

Vodafone Akıllı Köy üretim alanında düzenlenen teknik geziden çok etkilendiğini ve çalışmaların çok yerinde olduğunu ifade eden Akpati, birlikte işbirliği yapmak için hemen iletişime geçmek istediğini söyledi. Nijerya’ da da Akıllı Köy kurulma çalışmalarının hemen başlaması için çalışmalar yapmak istediğini dile getirdi.