AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

GİRİŞİM SAVAŞÇISI KURUCUSU VODAFONE AKILLI KÖY' DE!
11-09-2019

GİRİŞİM SAVAŞÇISI KURUCUSU VODAFONE AKILLI KÖY' DE!

Girişim Savaşçısı Kurucusu/ Eğitmen Berke Sarpaş, Eşi Burcu Erdoğan Sarpaş ve Oğlu Sarp Sarpaş Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret ettiler. Gerçekleştirilien ziyarette Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı/Sosyal Girişimcilik Uzmanı-GİS Mentoru Tülin Akın ve Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. YK Başkan Yardımcısı/Agrifütürist Coşkun Yıldırım ile bir araya gelen Sarpaş Ailesi' ne Akın, Vodafone Akıllı Köy Projesi' nden bahsetti.

Tülin Akın Vodafone Akıllı Köy sunumunun ardından Proje üretim alanında teknik gezi düzenlendi ve teknik gezide Akın, yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgiler verdi. Öncelikle ilk kurulumu Vodafone Akıllı Köy' de yapılan Tarım Bakanlığı ve TETA ortak çalışması olan Küçükbaş Hibrit Sağım Sistemi; taşınabilir olması, 24 küçükbaş hayvana aynı anda sağım yapabilmesi ile sağladığı  kolaylıktan bahseden Akın ayrıca güneş panellerinden aldığı enerji ile çalıştığı bilgisini verdi. Agromillara Fidancılık arbequina zeytinlerimiz ile maksimum verim alınabildiğinden ve zeytincilik alanında bulunan yaprak sensörümüz ile üretimde doğru sulama ve ilaçlama kolaylığı sağladığından bahsetti. 

Evali Zararlı Tuzağı, makina parkuru, Du-Pont yürüyüş yolu, spor alanı, incir alanı, solarize alanı, pamuk yetiştiriciiği, bağlar, sensörler, meterolloji istasyonu, soğuk hava deposu, fidan yetiştiriciliği, meyvecilik alanı, akıllı mera, ilaçlama ünitesi, netbeat cihazı, kurutma tesisi, su tankı, gübreleme, süt sağım ve soğutma tankı hakkında yerinde detaylı bilgiler verdi. 

Tülin Akın ve Berke Sarpaş Girişimcilik konusunda keyifli sohbet gerçekleştirdiler.