AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

7’den 70’e Ziyaretçilerimizi Ağırlamaya Devam Ediyoruz!
03-11-2018

7’den 70’e Ziyaretçilerimizi Ağırlamaya Devam Ediyoruz!

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Ar-GE Müdürü Orhan Kurt’un sunum yaptığı etkinlikte kırsalı geleceğe hazırlayan sosyal girişim şirketi TABİT’in geçmişten bugüne yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı.

Ulusal ve uluslararası iş ortaklarının katkılarıyla, Vodafone Akıllı Köy’de yer verilen bitkisel üretim, hayvancılık ve teknoloji ürünlerinden bahsedildi. Üretimin verimini akıllı tarım teknolojileri ile artırarak üreticilerin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi amaçlayan projelerin anlatıldığı sunumda çiftçi hikâyeleri, kadın çiftçi girişimcilik projesi ve süt sağım teknolojisi tanıtım videoları izletildi. İnteraktif bir şekilde devam eden sunumun ardından etkinlik saha gezisi ile devam etti.

Bitkisel üretim alanı ile başlayan saha gezisinde modern meyve bahçesi, yüksek tünel seralar ve malçlı yetiştiricilik, nem sensörleri, ürün kurutma ünitesi, soğuk hava deposu, taze yeşil ot tesisi ve sulama merkezi hakkında yerinde bilgilendirme yapıldı.  Akıllı Mera ile devam eden gezide süt sağım tesisi ve sürü yönetim sistemini anlattı. Saha gezisinin ardından günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile etkinlik sona erdi.